Aktualności

Pierwsze darowizny na muzeum

Nadleśnictwo Susz jest pierwszą instytucją, która wsparła utworzenie Muzeum Regionalnego w Suszu. Przedstawiciel stowarzyszenie składa podziękowania i apeluje do innych o pomoc.

 

 

Dosłownie kilka dni po tym jak stowarzyszenie „Galea” poinformowało o pozyskaniu budynku na potrzeby utworzenia Muzeum Regionalnego w Suszu oraz zaapelowało o wsparcie tego przedsięwzięcia, jako pierwsza, nieoczekiwana odpowiedź przyszła z Nadleśnictwa Susz. Instytucja ta przekazała środki na konto naszej organizacji. Dzięki otrzymanemu wsparciu zakupiliśmy stoły i krzesełka, które będą stanowiły wyposażenie sali konferencyjnej.

 

Stoły zakupione dzięki wsparciu Nadleśnictwa Susz

 

Okazane nam wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Dzięki takim darowiznom jak ta otrzymana z Nadleśnictwa Susz, plan otwarcia Muzeum Regionalnego w Suszu jesienią 2021 roku staje się bardzo realnym. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Susz za okazaną nam pomoc. Jednocześnie apelujemy do wszystkich mieszkańców, instytucji i firm o udzielenie nam wsparcia finansowego i rzeczowego niezbędnego do przeprowadzenia remontu i utworzenia wspomnianej placówki muzealnej. Naszym marzeniem jest utworzenie takiego muzeum, które w pełni będzie oddawało piękną i bogatą historię naszej małej ojczyzny. Osoby zainteresowane wsparciem prosimy o wpłaty na nasz rachunek bankowy.

 

Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze „Galea”

ul. Kopernika 15

14-240 Susz

Bank Spółdzielczy w Suszu

60 8320 0005 0007 7677 2000 0010

Tytuł wpłaty: „Darowizna – Muzeum”