Działalność

Oczyszczanie plaży miejskiej – fotorelacja

27 kwietnia 2019 roku członkowie Stowarzyszenia Historyczno Badawczego „Galea” z Susza przeprowadzili akcję oczyszczania kąpieliska plaży miejskiej w Suszu.

Oczyszczanie kąpieliska plaży miejskiej w Suszu było pierwszą tego typu akcją przeprowadzoną przez Stowarzyszenie „Galea”. Jej celem było usuniecie z terenu kąpieliska wszelkich przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia osób korzystających z niego. W sobotniej akcji, która trwała dwie godziny wzięło udział dwunastu członków stowarzyszenia oraz osoby chętne. Dodatkowo każdy miał możliwość zapoznania się z wykorzystywanym sprzętem oraz osobiście sprawdzić jego działanie.

 

W ciągu dwóch godzin przy użyciu detektorów metalu oraz magnesów neodymowych z obszaru kąpieliska udało się usunąć setki przedmiotów metalowych. Wśród wydobytych przedmiotów znalazły się różnej wielkości gwoździe, kilof, fragment piły a nawet żeliwna rura kanalizacyjna. W piaszczystej części kąpieliska przeważały kapsle od butelek, ale znaleziono także monety współczesne i z okresu PRL.