Aktualności

Noc Muzeów 2022

14 maja 2022 roku Muzeum Regionalne w Suszu po raz pierwszy przyłączyło się do europejskiego wydarzenia kulturalnego znanego pod nazwą „Noc Muzeów”

 

 

Europejska Noc Muzeów jest wydarzeniem kulturalnym polegającym na udostępnianiu muzeów, galerii i innych instytucji kultury w wybranym dniu w nocy. Organizatorzy imprezy często przygotowują także dodatkowe atrakcje specjalnie na to wydarzenie.

 

W tym roku Muzeum Regionalne w Suszu po raz pierwszy przyłączyło się do opisanej akcji i w dniu 14 maja zorganizowało „Noc Muzeów”. Muzeum otwarte było dla zwiedzających w godzinach od 19.00 do 22.00. Zwiedzanie placówki było bezpłatne.

 

 

Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Największą atrakcją wydarzenia była możliwość obejrzenia najnowszych artefaktów odkrytych przez członków stowarzyszenia Galea podczas prowadzonych poszukiwań. Suscy pasjonaci historii zaprezentowali kilkadziesiąt  przedmiotów związanych z historią regionu, pośród których znalazły się także zabytki pradziejowe sięgające najstarszych czasów ziemi suskiej.