Muzeum Regionalne w Suszu ma dyrektora

W dniu 19 stycznia 2020 roku Sylwia Zielińska decyzją Zebrania Członków stowarzyszenia „Galea” została dyrektorem Muzeum Regionalnego w Suszu.

Przypomnijmy, że Muzeum Regionalne w Suszu zostało utworzone w 2019 roku przez Stowarzyszenie Historyczno-badawcze „Galea”. Proces rejestracji suskiej placówki muzealnej trwał blisko rok. Najpierw stowarzyszenie opracowało regulamin muzeum, który w dalszej kolejności przeszedł proces uzgodnień w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ostatecznie regulamin został zaakceptowany w listopadzie 2019 roku a w grudniu tego samego roku placówka trafiła do wykazu muzeów ministerstwa kultury.

Po procesie rejestracji przed członkami stowarzyszenia stanęło trudne zadanie wyboru dyrektora Muzeum Regionalnego w Suszu. Wybory na wspomniane stanowisko odbyły się w dniu 19 stycznia 2020 roku podczas sprawozdawczo-wyborczego zebrania członków. Spośród trzech kandydatów, zdecydowaną większością głosów na stanowisko dyrektora Muzeum Regionalnego w Suszu wybrano Sylwię Zielińską.

Sylwia Zielińska
Muzeum Regionalnego w Suszu