Drugi numer „Rocznika Suskiego” – spotkanie promocyjne

3 marca 2023 roku w siedzibie stowarzyszenia „Galea” a tym samym w Muzeum Regionalnym w Suszu odbyło się spotkanie promujące drugi numer biuletynu „Rocznik Suski”

„Rocznik Suski” jest biuletynem redagowanym i wydawanym ze środków własnych przez Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze „Galea” oraz Muzeum Regionalne w Suszu. W biuletynie publikowane są artykuły związane z historią Susza i regionu, opisujące aktualne wydarzenia w naszej Gminie oraz promujące Suszan i ich niezwykłe zainteresowania i pasje. Ponadto czasopismo informuje o aktualnych i najciekawszych działaniach stowarzyszenia „Galea” oraz Muzeum Regionalnego w Suszu.

Na spotkaniu promującym drugi numer czasopisma pojawili się członkowie stowarzyszenia, zainteresowani mieszkańcy a przede wszystkim autorzy tekstów opublikowanych na łamach „Rocznika Suskiego” – Cezary Oleczek, Kazimierz Skrodzki i Adam Boguszewicz. Jak zwykle na tego rodzaju spotkaniach nie zabrakło dyskusji historycznych związanych z opublikowanymi materiałami oraz deklaracji dalszej współpracy z redakcją biuletynu.

Sebastian Zieliński prezentujący zawartość Rocznika Suskiego nr 2

W drugim numerze „Rocznika Suskiego” ukazały się następujące artykuły:

„Rocznik Suski” jest biuletynem redagowanym i wydawanym przez stowarzyszenie „Galea” ale autorem artykułu zamieszczonego na jego łamach może być każdy. Gorąco zachęcamy i zapraszamy do współpracy wszystkie osoby zainteresowane zamieszczeniem swoich tekstów na jego łamach. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby się podzielić z nami swoimi wspomnieniami, zdjęciami, pamiątkami, czy innymi interesującymi materiałami. Nasz cel to promocja Susza, Suszan i całej Ziemi Suskiej.

Biuletyn dostępny jest w sklepiku Muzeum Regionalnego w Suszu w cenie 15zł / egzemplarz. Można go nabyć w dniach otwarcia muzeum lub kontaktując się z dyrektorem Muzeum Regionalnego w Suszu albo przedstawicielem Stowarzyszenia „Galea”.