Admin
Odsłony: 2430

14 maja 2022 roku Muzeum Regionalne w Suszu po raz pierwszy przyłączyło się do europejskiego wydarzenia kulturalnego znanego pod nazwą „Noc Muzeów”

 Noc 1

 

Europejska Noc Muzeów jest wydarzeniem kulturalnym polegającym na udostępnianiu muzeów, galerii i innych instytucji kultury w wybranym dniu w nocy. Organizatorzy imprezy często przygotowują także dodatkowe atrakcje specjalnie na to wydarzenie.

 

Noc 2

 

W tym roku Muzeum Regionalne w Suszu po raz pierwszy przyłączyło się do opisanej akcji i w dniu 14 maja zorganizowało „Noc Muzeów”. Muzeum otwarte było dla zwiedzających w godzinach od 19.00 do 22.00. Zwiedzanie placówki było bezpłatne.

 

Noc 5

 

Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Największą atrakcją wydarzenia była możliwość obejrzenia najnowszych artefaktów odkrytych przez członków stowarzyszenia Galea podczas prowadzonych poszukiwań. Suscy pasjonaci historii zaprezentowali kilkadziesiąt przedmiotów związanych z historią regionu, pośród których znalazły się także zabytki pradziejowe sięgające najstarszych czasów ziemi suskiej.

 

Noc 4

 

 

Pin It
Kategoria:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej