Admin
Odsłony: 1579

Muzeum Regionalne w Suszu rozpoczęło proces gromadzenia przedmiotów, które w przyszłości będą eksponowane na wystawie stałej oraz wystawach czasowych. Pierwsze eksponaty docierają już do muzeum.

 

Sylwia Zielińska, która w dniu 19 stycznia została dyrektorem Muzeum Regionalnego w Suszu z wielkim zapałem i determinacją zabrała się do pracy. W dniach 21 i 25 stycznia odbyła spotkania w Wojewódzkich Urzędach Ochrony Zabytków w Elblągu oraz Gdańsku. 26 stycznia odwiedziła Muzeum w Ostródzie, gdzie rozmawiała na temat współpracy pomiędzy placówkami. Obecnie pracuje nad dokumentacją administracyjną placówki, czego efektem między innymi jest otwarcie ksiąg inwentarzowych.

 

Stowarzyszenie „Galea” równolegle do procesu rejestracji muzeum prowadziło zbiórkę wszelkich pamiątek związanych z historią Susza i regionu, w efekcie czego Muzeum Regionalne w Suszu posiada już pierwsze eksponaty. W dniu dzisiejszym prezentujemy część ze zgromadzonych zbiorów, dla których w pierwszej kolejności tworzone są: Karty Ewidencyjne Eksponatów.

 

Jednocześnie dyrektor Muzeum Regionalnego w Suszu zaprasza do współpracy wszystkie osoby zainteresowane działalnością placówki. Sylwia Zielińska zachęca do wsparcia działalności muzeum poprzez wypożyczanie lub przekazywanie do depozytu zabytków i pamiątek związanych z historią Susza oraz jego mieszkańcami. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu. Przypominamy, że zgłoszenia eksponatów do muzeum można dokonać także w formie elektronicznej za pośrednictwem uruchomionej na naszej stronie platformy, która dostępna jej TUTAJ.

Muzeum w szczególności jest zainteresowane pozyskaniem pamiątek związanych z historią miasta i jego mieszkańcami po 1945 roku.

 

eksponat1

Stare fotografie - dar Andrzeja Ochała

 

eksponat2

Szyld z nazwą ulicy - dar Marka Wszelaka

 

eksponat3

Proporczyk (nagroda) - dar Piotra Pilewskiego

 

eksponat4

Dokument z 1807 toku - dar Sebastiana Zielińskiego

 

eksponat5

Zdjęcie z 1946 roku - dar Ewy Dembskiej

 

eksponat6

Pocztówki - zakup muzeum

 

eksponat7

Książka - zakup muzeum

 

 

Pin It
Kategoria:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej