Admin
Odsłony: 111216

Członkowie zawiązanego w 2017 roku Stowarzyszenia Historyczno Badawczego „Galea” zamierzają utworzyć na terenie Susza muzeum regionalne poświęcone historii miasta i regionu.

 W kwietniu 2017 roku pasjonaci historii z terenu Susza i okolic założyli stowarzyszenie historyczne, którego głównymi celami jest działalność na rzecz ochrony zabytków oraz badania przeszłości historycznej krainy Pomezanii. Po niespełna dwóch latach działalności przedstawiciel stowarzyszenia Sebastian Zieliński zaproponował członkom organizacji utworzenie placówki muzealnej, której głównym celem byłoby gromadzenie i ochrona zabytków związanych z historia Susza i okolic. Propozycja spotkała się z akceptacją Zebrania Członków a tym samym stowarzyszenie podjęło decyzję o utworzeniu opisywanej placówki. Jednocześnie członkowie organizacji zdecydowali, że tworzona placówka muzealna będzie nosiła nazwę „ Muzeum Regionalne w Suszu”.

muzeum

Podczas Zebrania Członków, które odbyło się w dniu 24 stycznia 2019 roku przyjęto regulamin Muzeum Regionalnego w Suszu, który został wysłany do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego celem jego zatwierdzenia oraz wpisania go na listę prywatnych muzeów podlegających Ministrowi Kultury. W międzyczasie stowarzyszenie zwróciło się z prośbą do Patrycji Szymańskiej o zaprojektowanie logotypu tworzonego muzeum. Wybór padł na logotyp oparty o jeden z głównych elementów herbu miasta to jest różę.

 

logo 800x800

Logotyp Muzeum Regionalnego w Suszu opracowany przez Patrycję Szymańską

 

 

 

 

Pin It
Kategoria:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej